Αθλητικές μεταδόσεις: Ο Ολυμπιακός υποδέχεται τον Κολοσσό, ντέρμπι “αιωνίων” στην Α1 Γυναικών, πού θα δείτε τα παιχνίδια

Αθλητικα


Έπειτα από διακοπή μίας εβδομάδας λόγω των εθνικών ομάδων η Basket League επιστρέφει με τρία παιχνίδια, με τον Ολυμπιακό να υποδέχεται τον Κολοσσό (19:15, ΕΡΤ3 και LIVE από το SPORT24). Ντέρμπι Ολυμπιακού – Παναθηναϊκού στην Α1 Γυναικών, δράση και στην Elite League.

Ο Ολυμπιακός υποδέχεται τον Κολοσσό (19:15, ΕΡΤ3 και LIVE από το SPORT24), στον έναν από τους τρεις αγώνες του σημερινού (19/11) προγράμματος της 6ης αγωνιστικής της Basket League, που επιστρέφει έπειτ α από διακοπή μίας εβδομάδας λόγω των υποχρεώσεων των εθνικών ομάδων.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια της ημέρας, ξεχωρίζει το ΑΕΚ – Ιωνικός (17:00, ERTSPORTS, και LIVE από το SPORT24), σε μία φορτισμένη συναισθηματικά βραδιά για την “Ένωση”, αφού θα τιμηθεί η μνήμη του αδικοχαμένου Στέφαν Γέλοβατς.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της ημέρας:
Περιστέρι – Άρης (16:00, ΕΡΤ3)
ΑΕΚ – Ιωνικός (17:00, ERTSPORTS)
Ολυμπιακός – Κολοσσός (19:15, ΕΡΤ3)



Ντέρμπι “αιωνίων” στην Α1 Γυναικών

Ο αγώνας του Ολυμπιακού με τον Παναθηναϊκό (13:00, OSFP TV και LIVE από το SPORT24) ξεχωρίζει στο πρόγραμμα της Α1 Γυναικών, που συνεχίζεται σήμερα (19/11) με την 7η αγωνιστική.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της ημέρας:
ΣΕΦ Αίθ. 5 13.00 Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός Ζαχαρής-Μαλαμάς-Τσιμπούρης (Ντάβαρης)
Λευκάδας 13.00 Νίκη Λευκάδας-ΠΑΟΚ Καρπάνος-Κανελλόπουλος-Μακρόπουλος (Θεοδωρόπουλος)
Εσπέρου 13.00 Εσπερίδες Καλλιθέας-Πρωτέας Βούλας Γρίβα-Κιουλάφας-Λαζόγκα (Αναστασίου)
3ο Άνω Λιοσίων 15.00 Εύνικος-ΠΑΣ Γιάννινα Μαρίγλη-Κώτσου-Χαϊνά (Κουλούρης)
Επταπυργίου 15.00 Παναθλητικός-Δάφνη Αγ. Δημητρίου Ταρενίδης Κ.-Τσιαπλής-Ντούρας (Παραλυκίδης)
Α’ Μοσχάτου 17.00 Ελευθερία Μοσχάτου-ΟΑ Χανίων Κωνσταντινόπουλος-Χρηστίδης Ηλ.-Μαυρέλης (Παλάτος)

Δράση στην Elite League

Μεγάλα παιχνίδια περιλαμβάνει το σημερινό (19/11) πρόγραμμα της Elite League, που συνεχίζεται σήμερα με την 7η αγωνιστική.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:
Απ. Κόντος 16.00 ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-Αμύντας Τσώνος-Θεοδωρόπουλος-Καλογριάς (Ζαγκλής)
Σχηματαρίου 17.00 Ερμής Σχηματαρίου-Καβάλα Μηλαπίδης-Μαραμής-Γεωργούλης (Κάλφα)
Ευόσμου 17.00 Αίας Ευόσμου-Αγρίνιο Γερακίνης-Παζώλης-Χατζημπαλίδης (Παπαδόπουλος Ν.)
NEM BC Arena 17.00 ΝΕ Μεγαρίδος-Ψυχικό Θεονάς-Τσαχάκης-Αναστασίου (Παπαδόπουλος Στ.)
Μεσολογγίου 17.00 Χαρ. Τρικούπης-Μαρούσι Τζιοπάνος-Κωνσταντινίδου-Λουλουδιάδης (Πατσαντζόπουλος)
Παπάγου 17.00 Παπάγου-Ηρακλής ΚΑΕ 2022 Δαρλαμήτσος-Αναστόπουλος-Χριστινάκης (Ελευθεριάδης Γ.)



Πηγή: sport24.gr